Сценарний підхід до аналізу економічної кризи на основі макроекономічних показників (на прикладі країн g8 та України)

УДК 338.124.4
Бальвас І. Г. студентка, Войтко С. В., кандидат економічних наук, доцент

СЦЕНАРНИЙ ПІДХІД ДО АНАЛІЗУ ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ НА ОСНОВІ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ
(НА ПРИКЛАДІ КРАЇН G8 ТА УКРАЇНИ)

Вступ. Світова економічна криза, що розпочалась у 2007 році в США, зачепила в тій чи іншій мірі економіки більшості країн світу. У тому числі наслідки кризи відчутні і в Україні. Виникнення фінансової та економічної криз в Україні стало очевидним восени 2008 року після погіршення низки економічних показників і повідомлень про фінансові проблеми провідних комерційних банків країни. Так, ЗМІ повідомляли про істотне скорочення попиту на залізо та сталь, що призвело до зменшення обсягів експорту та надходження валюти до бюджету держави [1]. Восени та на початку зими 2008 року ціни на нерухомість знизилися на 25%, було призупинено понад 80% будівельних проектів [2]. У процесі розвитку глобальної економічної кризи спостерігалося падіння показників низки економічних індикаторів по всьому світу. Розпочавшись з банкрутства великих фінансових установ у США, вона швидко розрослась у глобальну кризу.
Ключові слова: світова економічна криза, економічне зростання, фондові ринки, рецесія, ВВП.