Проблеми детінізації економіки України в сфері оподаткування

УДК 336.225.673
Шулькевич В.В.,Хринюк О.С.канд. економ. наук, доцент
Національний технічний університет Україні «КПІ»

ПРОБЛЕМИ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ

PROBLEMS OF REDUCING THE SHADOW ECONOMY IN TAX SPHERE IN UKRAINE

В даній статті розглядаються причини тіньової діяльності, проблеми пов’язані з детінізацією економіки України. Підкреслюється, що найбільш масовим видом тіньової економічної діяльності є саме ухилення від сплати податків та обов'язкових платежів. Аналізуються ризики держави як суб'єкта у сфері оподаткування, з’ясовується їх зміст. Виявляються фактори, що зумовлюють ризики та окреслюються певні заходи щодо їх подолання.
В данной статье рассматриваются причины теневой деятельности, проблемы связанные с детенизацией экономики Украины. Подчеркивается, что самым массовым видом теневой экономической деятельности является именно уклонение от уплаты налогов и обязательных платежей. Анализируются риски государства как субъекта в сфере налогообложения, выясняется их содержание. Выявляются факторы, обуславливающие риски и очерчиваются определённые меры по их устранению.
The problems associated with reducing the shadow economy in Ukraine and the causes of shadow activity are shown in the article. It is emphasized that the most widespread type of shadow economic activity is evasion of taxes and obligatory payments. The risk state as a subject in the field of taxation, it turns out their contents is analyzed. The factors that cause risks and outlines specific measures to overcome them are taped.