Програми лояльності споживачів до бренду

УДК 339.18 .25 : 339.187.2
Кляченко І.О., Зозульов О.В.кандидат економічних наук, доцент
ПРОГРАМИ ЛОЯЛЬНОСТІ СПОЖИВАЧІВ ДО БРЕНДУ
CUSTOMER LOYALTY PROGRAMS TO THE BRAND
В статті проаналізовано погляди різних вчених до визначення поняття «лояльність», а також наведені різні моделі складових лояльності. Проаналізована сутність роботи зі створення програми лояльності, виявлені основні та додаткові цілі даних програм. Також в статті автором розроблена класифікація програм лояльності на споживчому ринку з наведеними практичними прикладами застосування. Були виявлені переваги, недоліки та відмінності різних видів програм.
В статье проанализированы взгляды разных ученых к определению понятия «лояльность», а также приведены различные модели составляющих лояльности. Проанализирована сущность работы по созданию программы лояльности, выявлены основные и дополнительные цели данных программ. Также в статье автором разработана классификация программ лояльности на потребительском рынке с приведенными практическими примерами применения. Были выявлены преимущества, недостатки и различия разных видов программ.
This article analyzes the views of various scholars to the definition of "loyalty" and describes the various components of the model of loyalty. Analyzed the nature of the work to create a loyalty program, identified the primary and secondary objectives of these programs. Also in the article, the author developed a classification of loyalty programs in the consumer market with the above examples of practical applications. Identified strengths, weaknesses and differences of different types of programs