Аналіз сучасних методик оцінки ефективності лізингових операцій

УДК 339.7: 658.9
Палієнко І.В.Кочетков В.М.,доктор економ. наук, професор
Національний технічний університет України “КПІ”
АНАЛІЗ СУЧАСНИХ МЕТОДИК ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ
ANALYSIS OF MODERN TECHNIQUES OF THE ASSESSMENT OF EFFICIENCY OF LEASING OPERATIONS
Стаття присвячена дослідженню сучасних методик визначення ефективності лізингових операцій. Для здійснення повної оцінки ефективності запропонованого лізингового проекту необхідно проводити розрахунки за кількома методиками, враховуючи їх переваги та недоліки, оскільки це надасть змогу зробити комплексну експертизу, встановити рівень економічної ефективності та розмір сумарного ефекту від проведення конкретної лізингової операції.
Статья посвящена исследованию современных методик определения эффективности лизинговых операций. Для осуществления полной оценки эффективности предложенного лизингового проекта необходимо проводить расчеты за несколькими методиками, учитывая их преимущества и недостатки, поскольку это предоставит возможность сделать комплексную экспертизу, установить уровень экономической эффективности и размер суммарного эффекта от проведения конкретной лизинговой операции.
Article is devoted to research of modern techniques of determination of efficiency of leasing operations. For implementation of a full assessment of efficiency of the offered leasing project it is necessary to carry out calculations behind several techniques, considering their advantages and shortcomings as it will give opportunity to make complex examination, to establish level of economic efficiency and the extent of total effect from carrying out concrete leasing operation.